Domowe SPA

Pielęgnacja skóry zimą

Domowe SPA-jak dbać o skórę zimą.

Zima oznacza duże obciążenia i ciężki okres dla naszej skóry. Kremowe lotiony, bogate w składniki odżywcze kremy oraz delikatne olejki pomagają w mroźne dni chronić skórę. Swobodnie wirujące płatki śniegu to przedstawienie dla naszych oczu a dla skóry to ciężka próba wytrzymałości. Wychodzenie z ciepłych i klimatyzowanych pomieszczeń na zewnątrz, gdzie temperatura spada poniżej zera, powoduje silne zaburzenia ukrwienia. Domowe warunki, gorące powietrze i ogrzewanie również źle wpływają na skórę silnie ją wysuszając.

Ale można temu zaradzić stosując odpowiednią pielęgnacje i ratować skórę dostarczając jej rano i wieczorem dodatkową porcję substancji odżywczych i nawilżających.

Kremy i lotiony są powszechnie stosowanymi środkami nawilżającymi do ciała. Bogatsze w związki natłuszczające kremy są prawdziwym podarunkiem dla naszej skóry. Zawierają mnóstwo substancji czynnych takich jak masło Shea, kwas hialuronowy i glicerynę.

Silne działanie regenerujące mają naturalne oleje ze zbóż, migdałów lub awokado. Do pielęgnacji bardzo suchej i łuszczącej się skóry stosuj kremy zawierające cząsteczki mocznika, które doskonale wiążą wodę.

Kremy najlepiej stosować na całe ciało bezpośrednio po kąpieli na dokładnie osuszoną skórę. Olejki do ciała pozostają na skórze dłużej niż kremy. Tworzą nietłustą, cienką warstwę ochronną.

W olejkach najczęściej stosowanymi składnikami są: lawenda, jojoba,sezam. Najlepsze efekty uzyskamy stosując olejek zaraz po kąpiel na jeszcze wilgotną skórę.

Do suchej i szorstkiej skóry na łokciach, kolanach i piętach polecamy kremy z ekstra mocnym olejem palmowym i masłem Shea. Krem starannie wtarty w skórę szybko przynosi ulgę i na długo nawilża skórę.

Powrót...

Sprzedaż kosmetyków firm: neostrata, sesderma, auriga, uriage, bioderma, mediderma, galderma, svr.