Domowe SPA

Aromatyczna kąpiel

SPA w domu-naturalne olejki do kąpieli.

Weź dłuższy prysznic lub kąpiel, ciesz się aromatycznym zapachem kosmetyków - żelu pod prysznic i peelingu, odpręż się. Następnie wsmaruj w ciało odżywczy balsam - nie spiesz się, masuj powoli każdą część ciała, równomiernie rozprowadzając kosmetyk. Po czynnościach pielęgnacyjnych zaparz ziołową herbatę, włącz nastrojową muzykę, zapal świece i w takiej magicznej aurze wycisz się leżąc na łóżku lub siedząc w ulubionym fotelu. Zamknij oczy i „odpłyń", zapomnij choć na chwilę o codziennych troskach. Gdy obudzisz się rano następnego dnia z pewnością poczujesz różnicę. Kilkadziesiąt minut poświęcone wyłącznie swojemu ciału sprawi, że następnego dnia będziesz czuła się lepiej, pewniej, zobaczysz różnicę nie tylko na skórze, ale i w stanie swojego umysłu.

Nie ma nic przyjemniejszego, niż słuchać wspaniałej muzyki... pod warunkiem, że Cię nie drażni. Jeżeli Twoje tętno, wynoszące normalnie 60-80 skurczów na minutę, zwolni o 5- 10 uderzeń, świadczy to o korzystnym wpływie muzyki. Uspokajające właściwości mają m.in. kompozycje Bacha, Debussy'ego, Czajkowskiego. Klasyczna muzyka jazzowa dobrze wpływa na pracę układów oddechowego i krążenia oraz zmniejsza napięcie mięśniowe. Melodia w rytmie marszowym to dobra „pigułka", aby się obudzić rano. Gdy wracasz zmęczona do domu, najpierw posłuchaj dość głośno muzyki rockowej i wykonaj parę ruchów tanecznych, a następnie nastaw cichą relaksującą muzykę (romantyczne utwory, muzyka poważna) i słuchaj jej w pozycji leżącej przez 15-20 minut. Nawet nie pamiętasz, kiedy ostatnio byłaś u kosmetyczki. Niezbędne zabiegi wykonujesz w pośpiechu, kosztem innych zajęć. Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl, czy naprawdę nie możesz znaleźć czasu dla siebie? Domowe zabiegi nie zastąpią wizyty w gabinecie kosmetycznym, jednak na pewno poprawią nastrój. Na początek zrób sobie maseczkę:

z pomarańczy - dla cery normalnej; zmieszaj dokładnie sok z połówki pomarańczy z łyżką mąki, rozrzedź zimnym mlekiem; nałóż na twarz i szyję na 30 minut, spłucz letnią wodą;

z ziemniaka - do skóry odwodnionej, łatwo ulegającej podrażnieniom; ugotowany ziemniak rozgnieć i wymieszaj z łyżką mleka; papkę nałóż cienką warstwą na twarz i przykryj warstwą ligniny lub chusteczką higieniczną; trzymaj 15 minut, a następnie zmyj buzię letnią wodą;

z żółtka - o działaniu ściągającym pory i wygładzającym; pół żółtka, pół łyżeczki soku z cytryny, pół łyżeczki miodu i 2 łyżeczki oleju (np. słonecznikowego) wymieszaj na jednolitą masę. Rozprowadź ją na twarzy i szyi, trzymaj 10 minut. Zmyj letnią wodą.

Pomyśl też o dłoniach. Zrób im domowy peeling: do dwóch łyżek cukru pudru dodaj kilka kropli mleka, wymieszaj na gładką papkę. Masuj nią dłonie z każdej strony, po czym spłucz, a potem możesz pomoczyć je jeszcze przez kilka minut w roztworze ciepłej wody z dodatkiem oliwy i miodu.

Powrót...

Sprzedaż kosmetyków firm: neostrata, sesderma, auriga, uriage, bioderma, mediderma, galderma, svr.